historia

KS SEMP WARSZAWA - URSYNÓW

Rok założenia: 1993

Barwy: niebiesko - żółto - czerwone

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy zostało założone w roku 1993 z inicjatywy rodziców i przyjaciela młodzieży, byłego trenera m.in. Legii, wykładowcy AWF – Rudolfa Kapery.

Popularny SEMP jest rozwijającą się organizacją sportową zrzeszającą ponad 350 chłopców uprawiających piłkę nożną, w wieku od 6 do 18 lat, rekrutujących się w większości z ursynowskich szkół. Profesjonalizm i rodzinna atmosfera w Stowarzyszeniu sprawia, że powiększa się grupa dzieci dojeżdżających na treningi z innych dzielnic i okolic Warszawy.

Dziś kilkunastu latach działalności SEMP jest znany nie tylko na Ursynowie. Przy ogromnym udziale rodziców trenerzy szkolą i wychowują adeptów piłkarstwa. SEMP nie tylko organizuje zajęcia sportowe, ale również wyjazdy na obozy, czy wyjazdy na turnieje zagraniczne. Do tradycji przeszły coroczne bale karnawałowe SEMP-a, wspólne piłkarskie pikniki, czy też rodzinne mecze piłkarskie. Wykorzystujemy wszystkie okazje aby zintegrować rodziny i przyjaciół. W tym celu organizujemy imprezy na Dzień Dziecka, Andrzejki, Mikołajki czy też na otwarcie i zakończenie sezonu.

Zajmujemy się również organizacją Halowego Turnieju Piłkarskiego „Ursynów Cup”. Założeniem wszystkich tych działań jest wprowadzenie idei: wychowanie przez sport. Szczytne idee filozofii sportu, kształtowanie aprobowanych społecznych postaw, edukowanie ku etyce sportowca, zapobieganie patologiom życia udaje nam się wspaniale korelować z osiągnięciami szkoleniowymi w dziecięcym i młodzieżowym sporcie kwalifikowanym. Okazuje się, że przy umiejętnej współpracy trenerów, nauczycieli i rodziców można osiągnąć znakomite efekty wychowawcze i sportowe. Mimo braku podstawowej bazy szkoleniowej, a nawet własnego boiska, sukcesy sportowe dorównują wychowawczym. Drużyny SEMP zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach MZPN, osiągają sukcesy w turniejach, rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą. Kilkunastu zawodników Stowarzyszenia trafiło do reprezentacji Warszawy i Mazowsza, a najzdolniejsi znaleźli nawet miejsce w Młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Jednak największym osiągnięciem jest wychowanie kilkuset porządnych i prawych ludzi. Sukcesy, które osiągnęliśmy są ewenementem w skali kraju.

Jak na 17 lat działalności to sukcesy znaczące. Kryje się jednak za nimi ogromna praca społeczna większości rodziców, którzy są „sponsorami” swoich dzieci. Podstawą tych sukcesów jest doskonała kadra pedagogiczna i trenerska. Wszyscy pracujący szkoleniowcy są absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego oraz trenerami II, I i najwyższej Mistrzowskiej klasy.

Działalność SEMP doceniana jest przez władze państwowe, samorządowe i sportowe. Liczne nagrody, puchary i listy gratulacyjne, są tego potwierdzeniem. Szczególną wartość stanowią coroczne podziękowania i wyróżnienia Burmistrza Dzielnicy Warszawa – Ursynów, Prezesów Polskiego i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W 2000 roku nasza praca zyskała uznanie i w konsekwencji nagrodę prezesa UKFiT w konkursie za wzorowo prowadzoną działalność wychowawczą i sportową w dziecięcej i młodzieżowej piłce nożnej. Sukcesy na boisku oraz poza nim są największą motywacją do podnoszenia pracy w Stowarzyszeniu na wyższy poziom organizacyjny i sportowy.

Wiadomości (utwórz nową)